Kurs Nosework.

Czym jest nosework?

Nosework jest dyscypliną sportową stworzoną dla amatorów, bazującą na detekcji węchowej. Stanowi odpowiednik pracy psów poszukujących niebezpiecznych substancji w służbach mundurowych (narkotyków, materiałów wybuchowych, tytoniu itp.). Psy podczas zajęć Nosework uczą się wyszukiwać konkretne, legalne i powszechnie dostępne zapachy.

Nosework to aktywność dla każdego psa. Rasa, wiek czy sprawność fizyczna nie mają żadnego znaczenia. Co więcej, wyszkolenie psa w innym zakresie np. posłuszeństwa, lub jego brak także nie odgrywają żadnej roli. Dyscyplina ta jest świetną receptą na nudę czy długie godziny spędzane samotnie w domu bowiem stymuluje umysł i stanowi dobrą zabawę. Sprawdza się także w wypadku psów nadpobudliwych czy agresywnych. Bardzo rozwija zwierzęta pracujące w dogoterapii obniżając u nich poziom stresu.

Podczas zajęć kursanci nauczą się przeszukiwać pojemniki oraz pracować we wnętrzach budynków, przeszukiwać pojazdy oraz rozległe tereny na zewnątrz. Będą przygotowani także do przejścia testu na wykrywanie zapachu, który jest niezbędny, by móc w przyszłości startować w zawodach.

Kurs rozdzielony jest na 3 poziomy trudności. Każdy z poziomów trwa 6 tygodni.

Termin:

Ustalany indywidualnie z zaintertesowanymi osobami.

Miejsce:

Białystok

Cena:

Łączny koszt kursu to 550 zł za każdy poziom. Zapisy telefoniczne: 505 201 879.

Formularz zgłoszeniowy:

    Wybierz kurs: