Joanna Zajkowska

Członek Zarządu Fundacji

Joanna Zajkowska – ukończyła Pedagogikę w zakresie nauczania początkowego na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia podyplomowe na wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Terapia i edukacja osób ze spektrum autyzmu, oraz Roczny Kurs Dogoterapii w Fundacji Psi Uśmiech. Nauczyciel terapeuta pracujący w przedszkolu terapeutycznym. Uczestniczyła w wielu kursach i szkoleniach związanych z tematyką autyzmu.

Prywatnie hodowca zrzeszony w Związku Kynologicznym w Polsce od 1998 roku.
W dniu kiedy przybył do naszego domu pierwszy pies Dogue de Bordeaux tym samym rozpoczął się nowy etap w moim życiu. Psy stały się inspiracją, motorem do wspólnej pracy. Psy nauczyły mnie jak w harmonii i bez słów można rozumieć świat zwierząt i wspólnie przemierzać życie. Z moim pierwszym psem ukończyłam różne szkolenia w tym IPO I zdając egzamin państwowy. To był początek naszej wspólnej, fascynującej drogi. Odchowałam siedem miotów dogue de bordeaux. Moje psy mieszkają w różnych częściach świata.
W roku 2018 do mojego domu przybyła nowa rasa Cavalier King Charles Spaniel, suczka o słodkim imieniu Mimi. To z nią uczę się jak można połączyć pasję z pracą. Razem pomagamy dzieciom w nabywaniu nowych umiejętności, rozwijaniu i kształtowaniu zainteresowań oraz prawidłowych zachowań obcując z psami. Ja uczę Mimi, ona uczy mnie a to wszystko we współpracy z Fundacją Psi Uśmiech.

Ścieżka kariery zawodowej:

– Terapia behawioralna (kurs bazowy 3- modułowy);
– Terapia ręki, zaburzenia motoryki małej I i II stpnia. Diagnoza, terapia, masaż;
– Trudne zachowania u dzieci z autyzmem;
– Wzmocnienia pozytywne jako najważniejsza umiejętność w pracy nad efektywnym uczeniem i zachowaniem;
– Plan aktywności w pracy indywidualnej i grupowej;
– Innowacyjne metody terapii autyzmu z zastosowaniem nowych technologii.