Kurs Agility.

Agility
To dyscyplina psiego sportu polegająca na pokonywaniu przez psa toru przeszkód w jak najkrótszym czasie. Właściciel prowadzi psa po torze, wskazując kolejność i sposób pokonywania każdej przeszkody.

„Zmęczony pies to dobry pies”
Treningi odbywają się raz w tygodniu i trwają 2 godziny w grupach od 3 do 6 psów. Psy po takim wysiłku są zmęczone i chętnie odpoczywają do końca dnia. Właściciele również zażywają ruchu podczas treningu i doskonalą swoją sprawność fizyczną.

„Badania wskazują, że przewidywalne i rytmiczne ćwiczenia fizyczne, od umiarkowanej do dużej intensywności, dają efekt buforujący dla stresu, odpierają wyuczoną bezradność, poprawiają funkcje poznawcze, obniżają reaktywność i zwiększają pewność siebie. Taki energiczny wysiłek fizyczny poprawia pracę serca i płuc, zwalniając na dłuższą metę bicie serca w spoczynku i zwiększając objętość płuc. Wymaga użycia większych mięśni nóg i grzbietu, i różni się od ćwiczeń siłowych, które skupiają się głównie na budowaniu masy mięśniowej i siły. W wyniku ćwiczeń poprawia się też więź pomiędzy psem a właścicielem (…)” J O’Heare.

Kurs to 4 dwugodzinne spotkania.
Koszt: 400 zł.
Po poznaniu sposobu pokonywania każdej z przeszkód i opanowaniu podstaw prowadzenia psa po torze istnieje możliwość kontynuacji zajęć w grupie dla zaawansowanych a także przygotowania psa do startu w zawodach agility.

Harmonogram kursu:

Ustalany indywidualnie z zainteresowanymi osobami, tel. 505 201 879

Miejsce:

Białystok

Cena:

400 zł (za 4 spotkania po 2 godziny)

Formularz zgłoszeniowy:Wróć