Nosework

Czym jest Nosework?

Nosework jest dyscypliną sportową stworzoną dla amatorów, bazującą na detekcji węchowej. Stanowi odpowiednik pracy psów poszukujących niebezpiecznych substancji w służbach mundurowych (narkotyków, materiałów wybuchowych, tytoniu itp.). Psy podczas zajęć Nosework uczą się wyszukiwać konkretne, legalne i powszechnie dostępne zapachy.

Nosework to aktywność dla każdego psa. Rasa, wiek czy sprawność fizyczna nie mają żadnego znaczenia. Co więcej, wyszkolenie psa w innym zakresie np. posłuszeństwa, lub jego brak także nie odgrywają żadnej roli. Dyscyplina ta jest świetną receptą na nudę czy długie godziny spędzane samotnie w domu bowiem stymuluje umysł i stanowi dobrą zabawę. Sprawdza się także w wypadku psów nadpobudliwych czy agresywnych. Bardzo rozwija zwierzęta pracujące w dogoterapii obniżając u nich poziom stresu.

Podczas zajęć kursanci nauczą się przeszukiwać pojemniki oraz pracować we wnętrzach budynków, przeszukiwać pojazdy oraz rozległe tereny na zewnątrz. Będą przygotowani także do przejścia testu na wykrywanie zapachu, który jest niezbędny, by móc w przyszłości startować w zawodach.

Kurs rozdzielony jest na 3 poziomy trudności. Każdy z poziomów trwa 6 tygodni.

Ważne informacje!

Termin: ustalany indywidualnie z zainteresowanymi osobami – zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie pod numerem 505 201 879.
Miejsce: Białystok
Opłata: 550 zł za jeden poziom